فواید استفاده از مچ بند حرفه ای بدنسازی

فواید استفاده از مچ بند حرفه ای بدنسازی

همانطور که می دانید در بدنسازی هر حرکتی برای تاثیر بر روی عضله خاصی تعین شده  که در این بین ماهیچه ها نسبت به همدیگر در وضعیت های متفاوت با قدرت های مختلف بازده دارند.ماهیچه هایی که وظیفه محافظت از مچ دست ها را بعهده دارند سریع تر از بقیه ماهیچه ها خسته می شوند.

 استفاده از مچ بند به شکل گیری فرم صحیح و جلوگیری از اجرای حرکت تقلبی کمک خواهد کرد و تمرکز بیشتر بر روی اجرای حرکت تمرینی صحیح را به ارمغان خواهد داشت.

استفاده از  مچ بند های حرفه ای بدنسازی خستگی ماهیچه ها را به تاخیر می اندازد و ماهیچه های مورد نظر در زمان طولانی تری دچار خستگی می شوند که موجب تحریک زیادتر ماهیچه و تقویت آن می گردد.

هنگامی که مچبند بر مچ دست گذاشته می شود فاصله موجود در بافت بدن کوتاه تر از حالت عادی می شود که با کوتاهتر شدن این فاصله در ذهن بدنساز این احساس بوجود می آید که از آمادگی بیشتر و دقت بهتری در انجام تمرین را دارد.

ایجاد فشار بسیار زیاد باعث تحلیل رفتن بافت های بدن شده و موجب مصدومیت خواهد شد که استفاده از مچ بند مانع برهم خوردن نظم بیومکانیکی قسمت مچ دست ها شده و آسیب دیدگی بدن جلوگیری خواهد کرد.

از مچ بند می توان برای انجام تمریناتی مانند جلو بازو، حرکت های مخصوص زیر بغل و تمرینات تقویت عضلات پشت بازو در بدنسازی که در آن نیاز است از مچ دست ها محافظت شود استفاده کرد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *